Malebná jihomoravská obec Lovčičky se nachází přibližně 25 kilometrů od Brna. Tato neveliká vesnice je obklopena atraktivní přírodní krajinou tvořenou zejména přilehlým okrajem Ždánického lesa. Ten se táhne z těchto míst mnoho kilometrů až k Ždánicím u Kyjova. Řada zákazníků našeho uměleckého kovářství pochází právě z Lovčiček.

Ručně kované zábradlí
Ilustrace precizně zpracovaného ručně kovaného zábradlí

V roce 2021 jsme měli možnost v Lovčičkách realizovat jeden z našich dalších projektů. Jednalo se o ručně kované schodišťové zábradlí v interiéru novostavby rodinného domu s neobvyklým motivem.

Než se pustíme do kování

V úvodní konzultaci jsme si se zákazníkem  společně vyjasnili potřebné okolnosti a parametry celého díla. Proběhla návštěva místa určení, dále zaměření a nacenění zakázky. Investor požadoval opravdu výjimečné designově a řemeslně zpracované kované zábradlí ke schodišti, které se stane dominantou interiéru. Nechtěl žádné, dnes tolik rozšířené, napodobeniny a náhražky z dutých „jeklů” a sériově lisovaných plechů. Proto oslovil právě naše umělecké kovářství, které se zabývá výhradně kvalitní ruční výrobou dle vlastnoručních uměleckých návrhů.

Návrh designového kovaného zábradlí
Vlastnoruční návrh designového zábradlí na míru moderního domu

Inspirace přírodními motivy

Jelikož je majitel milovníkem přírody a lesa, chtěl, aby se základním rysem při tvorbě návrhu staly právě stylizované přírodní motivy elegantně a originálně zpracované v kované oceli. V průběhu následujících dnů vzniklo několik designových návrhů, z nichž se vybral finální vzor kovaného díla, a práce byla započata. Samozřejmostí byla také celková montáž zábradlí na schodiště.

Dílo je tvořeno množstvím různě se vlnících a proplétajících kovaných šlahounů a prutů, které jsou k sobě spojovány ručně vyráběnými nýty a kovanými šrouby. Rádi často kombinujeme naše stylové výrobky i s jinými materiály jako je například kámen nebo dřevo. A proto i u tohoto luxusního interiérového zábradlí je jeho madlo tvořeno z masivního dubového hranolu s ručním opracováním, tak aby příjemně sedlo do ruky. 

Kované zábradlí na míru
Montáž originálního kovaného zábradlí na míru

Nadstandardní kvalita tohoto díla je dána nejen precizním kovářským zpracováním a jedinečným designovým řešením, které jinde nenajdete, ale také mimořádnou masivností použitého materiálu. Každá část tohoto uměleckého díla, každý centimetr čtvereční je prokován  a ručně tvarován do požadovaných tvarů. Toto kompletně poctivě kované zábradlí se stalo unikátním dílem mimořádně zkrášlujícím interiér toto rodinného domu. Zákazník je spokojen a my také.

Detail kovaného zábradlí
Detail nadstandardně umělecky i řemeslně zpracovaného ručně kovaného zábradlí

Stylový domov s kovanými motivy

Toto umělecky a řemeslně precizně provedené ručně kované interiérové zábradlí lze samozřejmě kombinovat i s dalšími kovanými výrobky tvarově vycházejícími ze stejné designové inspirace přírodou, a to jak v interiéru rodinného domu, tak i ve venkovních prostorách před domem.  Kombinací více výrobků v tomto stylu v rámci jednoho domu vzniká opravdu jedinečný a luxusní celek. Designové řešení tohoto kovaného zábradlí lze tedy dále využít například při tvorbě návrhu kované brány nebo například plotu obklopujícího rodinný dům.

Tímto stylovým kovaným schodišťovým zábradlím se mohou inspirovat například také luxusní kované okenní mříže, originální držáky truhlíků s květinami, kvalitní kované věšáky, výjimečně působící interiérová nebo exteriérová kovaná svítidla, pevný a stylový kovaný nábytek, a mnoho dalších unikátních ručně vyráběných výrobků z naší umělecké kovárny Drozd.

Vysoce kvalitní povrchová úprava

Vše samozřejmě ve vysoce kvalitní povrchové úpravě dlouhodobě odolné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Stačí nás jen oslovit a zbytek už nechte na naší kreativitě a na našem poctivém umění. Věříme, že budete s našimi výrobky dlouhodobě spokojeni i Vy.

Schodiště s kovaným zábradlím
Stylový domov s originálními prvky z Uměleckého kovářství Drozd

Kované zábradlí v interiéru rodinného domu