kované brány, ploty, zábradlí…

brány a branky

Vkusně provedená kovaná brána, je opravdovou dominantou každého domu. Stejně jako v dobách historických, tak i dnes, se stává vizitkou majitele nemovitosti. Její výtvarné provedení, nebo chcete-li design, musí být vhodně sladěn s okolním prostředím či architekturou. Kvalitě výtvarného návrhu se proto vyplatí věnovat opravdu zvláštní pozornost. Vedle klasické koncepce dvoukřídlé brány zavěšené na pantech či otočných čepech, lze ve specifických případech vyrobit i brány posuvné. Výtvarnému pojetí a celkovým rozměrům se meze nekladou. Jsme schopni tvořit výtvarný návrh jak na základě historických slohů (gotika, renesance či baroko), tak v závislosti na požadavcích současného moderního designu.

ploty

Kovaný plot se často stává doplňkem kované brány. Přesto, že je tedy v jistém smyslu prvkem vedlejším, doporučujeme nepodcenit jeho tvarové řešení, které musí být v harmonii s designovým pojetím vstupní brány či branky. Stejně jako u našich ostatních produktů, se ani zde tvarovému provedení a celkovým rozměrům meze nekladou. Jednou z možností je umístění jednotlivých plotových polí mezi vyzděné sloupky či v kombinaci s podezdívkou. Citlivé sladění kamenného zdiva a originálně řešeného kovaného plotu vypadá opravdu působivě.Citlivé sladění kamenného zdiva a originálně řešeného kovaného plotu vypadá opravdu působivě.

okenní mříže

Okenní mříže již řadu staletí nejsou jen prvkem funkčním, tedy bezpečnostním, ale právě estetickým. Tato zkrášlující funkce se dokonce mnohdy stávala i ryze dominantní. Například v období rokoka byla okenní mříž velmi často přesložitou sestavou všemožných ozdob – listů volut apod. Vedle mříží vkládaných do vnitřního prostoru kastlových oken, se zejména na historických budovách můžeme často setkat s tzv. košovými mřížemi, vypouklými hluboko do předokenního prostoru.

povrchová úprava

Možností povrchové úpravy je celá řada. Od voskování či lakování matnými bezbarvými laky pro interiéry, až po nástřiky kvalitními kovářskými barvami několika odstínů pro venkovní prostředí. Před finálním lakováním je možné povrch upravit žárovým zinkováním s dlouholetou odolností vůči korozi. Naším heslem je kvalitní ruční práce, originalita, rychlost a spolehlivost.