Umělecké kovářství DROZD, jak to začalo

Ondřej Drozd, umělecký kovář

Prvopočátky kovárny sahají do roku 2005. Naše výroba se zaměřuje zejména na zakázkovou a malosériovou výrobu produktů v oboru uměleckého kovářství. Působíme v rámci celé České republiky zejména pak jižní Moravy v okolí měst Brno, Slavkov u Brna, Bučovice, Kyjov, Hodonín, Břeclav, Mikulov, Hustopeče, Židlochovice. Vyrábíme ručně kované brány, ploty, mříže, zábradlí balkonová i schodišťová. Náš sortiment zahrnuje i kovaná světla a lustry, kovaná krbová nářadí, koše na dřevo a rošty, dále kované svícny, věšáky, kované kliky, panty a madla, industriální stoly, kované židle, postele, police. Z drobných věcí například dárkové předměty jako kovaná růže, zvonky a zvonice a mnoho dalšího.

bezchybná ruční řemeslná kvalita

Držíme se hesla, že výsledný produkt musí splňovat dvě základní kritéria. Tím prvním je bezchybná řemeslná kvalita, druhým potom kvalita výtvarná. Umíme vytvořit profesionální výtvarné návrhy na míru, jak na základě slohů historických, tak v závislosti na tendencích moderního a současného designu, kladoucího důraz především na funkcionalismus a řemeslnou čistotu provedení. Pracujeme také podle návrhů zadavatele nebo architekta.

umělecký kovář Mgr. Ondřej Drozd

  • Narozen 4. 6. 1987 v Kyjově
  • 2004 – 2008 – studium na SPŠ slévárenská, později SPŠ a VOŠ v Brně, obor Umělecké kovářství
  • 2009 – 2016 – studium na Masarykově univerzitě v Brně obor Estetika, dále Výtvarná výchova a Vizuální tvorba
  • 2016 – 2018 – pedagogická činnost
  • 2005 – dosud – „kovadlina a kladivo”

jak  bude naše spolupráce vypadat?

  • Před započetím realizace zakázky je samozřejmostí celková cenová nabídka a vypracování výtvarného návrhu na míru a s ohledem na charakter prostoru v němž se bude dílo nacházet.
  • Následuje  zhotovení  výrobku dle zadání a případná montáž.  Možností povrchových úprav je celá řada. Nejčastěji provádíme voskování či lakování povrchu matnými bezbarvými laky pro interiéry až po nátěry kvalitními kovářskými barvami s řadou odstínů.
  • Před finálním nátěrem lze povrch předmětu upravit žárovým zinkováním. Takto provedená povrchová úprava je velice odolná a v exteriéru vydrží bez újmy i dlouhá desetiletí.

Naším heslem je kvalitní ruční práce, originalita, rychlost, spolehlivost a vstřícnost vůči našemu zákazníkovi, to vše za přiměřenou cenu.