Toto unikátní kované zábradlí patří mezi naše ukázková díla. Se svým designovým pojetím se hodí do různých druhů interiérů, a to zejména do prostornějších a reprezentativnějších místností. Základním vizuálním motivem při navrhování tohoto designového zábradlí byla příroda. Příroda je pro Umělecké kovářství DROZD nevyčerpatelným inspiračním zdrojem. Krajina, stromy, větve, slunce, voda a mnohé další prvky viděné v přírodě, to vše nás inspiruje při tvorbě našich jedinečných uměleckých prací. Zábradlí s přírodním – secesním motivem, je vyrobeno pouze v jednom exempláři, jedná se tedy o naprostý unikát.

Než jsme začali kovat

Dříve než jsme se pustili do práce, bylo nutné nejdříve vše pečlivě rozkreslit, tak aby zákazník dopředu viděl, jak bude kované zábradlí vypadat po montáži. Chceme, aby byly zákazníci s našimi kovanými výrobky vždy nad míru spokojeni. Proto tvorbě unikátních designových řešení v naší kovárně věnujeme vždy dostatek času.

Poctivá kovářská práce

Celková kovaná konstrukce je kompletně vykována bez použití jakýchkoliv imitací. Vše je poctivý masivní materiál. Celý výrobek váží proto kolem 300 kg! Na tomto kovaném zábradlí je vše poctivě nýtováno ručně vyráběnými nýty. Naše kovaná zábradlí jsou navržena tak, aby se stala výrazným zkrášlujícím prvkem daného prostoru a lze je doplnit o další kované výrobky v podobném stylu. Jedná se například o lustry, kovaná nástěnná svítidla, svícny, kované kliky a mnoho dalších uměleckých výrobků z naší umělecké kovárny.

Atraktivní design zábradlí

Zábradlí je opatřeno kvalitní povrchovou úpravou. Jedná se o několik vrstev kovářské barvy, která je dále patinována pro zvýraznění kované struktury. Celá konstrukce je nakonec lakována matným bezbarvým lakem. Povrchová úprava je vyvedena s maximální pečlivostí a ve dvou barevných kombinacích. Většina povrchu kovaného zábradlí je patinována do stříbrna. Některé partie jsou barevně řešeny do zlaté, pro větší dojem luxusu.

Chcete mít kované zábradlí či jiné výrobky?

V Uměleckém kovářství DROZD se nezabýváme jen výrobou kovaných zábradlí, ale můžeme vám nabídnout celou řadu dalších kovaných výrobků pro exteriér i interiér, jako jsou například kované ploty, kované brány, lustry, kovaná krbová nářadí a mnoho dalšího. Vyrábíme díla s historizujícím odkazem i v tvarově moderním současném duchu s důrazem na originalitu a unikátnost.

Neváhejte nás proto kontaktovat. Najdete nás na jižní Moravě. Jen 25 kilometrů od Brna.

Kované zábradlí – fotogalerie