kované doplňky

dopisní schránky

Kdo by nechtěl mít kovanou dopisní schránku. Jako kovaný objekt může být umístěna zcela samostatně a je-li vhodně výtvarně řešena, může se stát vcelku působivým doplňkem architektury, který nepřehlédnete. Vedle klasických tvarů kovaných dopisních schránek, můžeme nabídnout i opravdu neobvyklá designová řešení.

lustry

Představte si interiér prostorného hradního sálu. Na zadní stěně dole uprostřed je situován mohutný krb s masivním kovaným roštem a kovaným nářadím. Ale není pochyb o tom, že skutečnou dominantou této místnosti je těžký lustr zavěšený vysoko u stropu. Můžeme se setkat jak s tvarem kruhovým, nebo čtvercovým tak i například s obdélníkem nebo dokonce trojúhelníkem. Vhodně zvolená tvarová koncepce tohoto kovaného předmětu může doplnit jak interiéry historické tak i moderní. Z hlediska bezpečnosti je třeba zvláštní pozornost věnovat zejména spolehlivému zavěšení lustru.

Kovaný plot

krbové nářadí

Krbové nářadí má bez pochyby primárně praktickou funkci, ale proč si okolí krbu či krbových kamen nezkrášlit pěkným kovaným krbovým nářadím. Stejně jako u našich ostatních produktů, i zde můžeme nabídnout jak klasická tvarová řešení, tak i jedinečný design. Součástí kovaného setu je zpravidla lopatka, pohrabáč a smetáček. V případě přání zákazníka může být tato sestava doplněna například také o dlouhé kleště vhodné pro bezpečnou manipulaci s hořícími poleny. Jednotlivé kusy nářadí mohou být zavěšeny buď na samostatně stojícím stojanu nebo zaháknuty na speciálním věšáku na stěně v blízkosti krbu.

dvířka udíren

Právě jste si od šikovného zedníka nechali zhotovit z pískovce či starých pálených cihel krb nebo udírnu, ale stále to ještě není tak úplně ono? To, co vhodně doplní celkový dojem, jsou právě kovaná dvířka. Například způsob kovářského provedení pantů a zavírací části dvířek se zde může stát hlavním estetickým prvkem dotvářejícím celkový dojem.

krbové rošty

Krbový rošt má vedle své praktické funkce i význam estetický. Ať už se jedná o krb spíše menších domácích rozměrů nebo o topeniště skutečně monumentální vévodící interiéru hradního sálu, znásobte jeho celkový efekt vhodně zvoleným kovaným roštem. Jako výchozí materiál lze použít čtyřhrannou tyčovou ocel,která je z důvodu vysokého tepelného namáhání dostatečně masivní.

Kovaný zvonek